Status serwera H&H widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników.Offline
Kael_
Member
Znajomi
Ostatnio odwiedzili

felix (24.07.2018 - 04:46)
Sobiade (17.08.2016 - 17:11)
Dragho (28.08.2015 - 23:18)
ficus (19.06.2015 - 17:45)
Nakimesis (09.06.2015 - 22:51)
ravenguard1991 (22.04.2015 - 13:59)
Najs (22.04.2015 - 11:15)
Informacje
Dołączył: 12.10.2010
Ostatnia wizyta: 28.04.2019, 23:45
Spędzony czas online: 2 Godzin, 55 Minut, 35 Sekund
Grupa główna: Użytkownik
Poleconych użytkowników: 0
Dane kontaktowe
Strona domowa: http://steamcommunity.com/id/aurustius
E-mail: E-mail.
Nazwa użytkownika AIM: 9817799
Sygnatura
Użytkownik nie posiada podpisu.
Użytkownik nie posiada podpisu.

Użytkownik nie posiada nagród w swojej gablocie.

Temat: Spice and Wolf

Odpowiedzi: 1

31.10.2011, 19:46

[center][Obrazek: DNV9P.jpg] [/center]

[center]Spice and Wolf[/center]

[center]
Fabuła serii koncentruje się na kolejnych interesach prowadzonych przez Lawrence'a z wydatną pomocą Horo, która, jak się okazuje, ma całkiem spory talent do handlu. Zaznaczyć trzeba, że cała akcja skoncentrowana jest w dialogach, w których postacie negocjują bądź snują plany. Widzowie niezwracający uwagi na ten element filmu szybko się pogubią, nie będąc w stanie zrozumieć, dlaczego właściwie bohaterowie są zadowoleni lub niezadowoleni z interesu, czy 47 i ¾ sztuki srebra naprawdę jest tak wielką kwotą itp. Znajomość ekonomii nie jest na szczęście wymagana – twórcy ustami postaci podają obszerne wyjaśnienia, a świat to późne średniowiecze, z niezbyt jeszcze skomplikowaną gospodarką. Poważnym minusem dla fabuły jest zawieszony główny wątek – Spice and Wolf cierpi na powszechną ostatnio chorobę niedokończonych adaptacji. Co prawda, biorąc pod uwagę, że powieść nadal wychodzi, należało się spodziewać „przedwczesnego” zakończenia. Pytanie brzmiało, czy twórcom uda się w miarę zgrabnie wybrnąć z niedokończonych wątków. Szczęśliwie obyło się bez wpadki – ostatni odcinek zamyka dłuższą historię, zręcznie odwracając uwagę od właściwego celu podróży Lawrence'a i Horo.

[Obrazek: U3a7r.jpg]

W ciekawy sposób pokazana została w Spice and Wolf przemoc. Nie znajdziemy tu „męskich” pojedynków „jeden na jednego”, charakterystycznych dla typowego fantasy i produkcji przeznaczonych dla widowni shounen. Bohaterami serii są zwyczajni ludzie (jedynym wyjątkiem jest Horo) – kupcy i mieszczanie, pozbawieni nie to, że nadnaturalnych mocy, ale nawet jakichś szczególnych umiejętności w posługiwaniu się bronią. Trudno więc się dziwić, że każdy unika walki jak może, a nikt przy zdrowych zmysłach nie atakuje, nie mając sporej przewagi (a najlepiej podstępnie i z zaskoczenia). Stąd też ciągłe ucieczki i pościgi w wykonaniu zarówno głównych bohaterów, jak i postaci drugoplanowych; stać i czekać, aż mu przyłożą, nikt w Spice and Wolf nie ma ochoty. Ten realizm w zachowaniu rozciągnięty został także na konsekwencje starcia – już niewielka rana czy solidne pobicie skutecznie eliminuje postać.

[Obrazek: mEiAb.jpg]

O oprawie muzycznej w Spice and Wolf trudno coś ciekawego powiedzieć. Ogranicza się ona do dosyć skąpo dawkowanej muzyki, mającej podkreślać nastrój, i raczej nie prezentuje nadzwyczajnego poziomu. Trzeba jednak przyznać, że zarówno opening (Tabi no Tochuu Natsumi Kiyoury), jak i ending (Ringo Biyori Rocky Chack) robią dobre wrażenie i słucha się ich bardzo miło. Strona wizualna prezentuje się w miarę przyzwoicie.

[Obrazek: spicywolf-2nd-3.jpg]

Komu można polecić Spice and Wolf? Z pewnością nie jest to seria dla młodszego odbiorcy – brak klasycznej „akcji”, połączony z częstymi rozmowami na tematy ekonomiczne, dosyć skutecznie wynudzą każde dziecko. Z kolei starszego widza może zirytować naiwność niektórych wątków, jak również niezbyt zręcznie wciśnięty element nadnaturalny; jeżeli jednak zdecyduje się nie zwracać uwagi na tego rodzaju niedociągnięcia, seria może stać się przyjemną rozrywką.
[/center]

[center][youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MN_WgwEmRaw[/youtube][/center]

Temat: Ore no Imouto ga Konnani Kawaii Wake ga Nai

Odpowiedzi: 0

24.10.2011, 21:49

[center][Obrazek: 1302289916_ore-no-imouto.jpg] [/center]
Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai to seria komediowa, która powstała na podstawie mangi o tym samym tytule. Produkcją anime zajęło się studio AIC znane z takich serii jak Ah! My Goddess, Asu no Yoichi!, czy Sora no Otoshimono.
Głównym bohaterem jest siedemnastoletni Kousaka Kyousuke, którego życiowymi priorytetami są cisza i spokój. Wiódłby takie spokojne życie, gdyby nie jego młodsza siostra – Kirino, uwielbiana przez rodziców i całe jej otoczenie, jednak traktująca brata jak powietrze lub śmiecia niegodnego uwagi. Dziewczynka zachowuje się tak aż do pewnej nocy, kiedy niespodziewanie budzi Kousakę i prosi go o „życiową radę”, dotyczącą… Zbioru mang, DVD, gadżetów i gier eroge z udziałem siostrzyczek! Nie trudno wyobrazić sobie reakcję brata. Jak się okazuje w kolejnych odcinkach, na jednej poradzie się nie skończy i bohater zmieni się w dobrego brata, będącego wsparciem dla swojej siostry.
Kreska przedstawia się bardzo mile dla oka widza - nie ma pustych teł, a postaci dzięki temu, że są nieco przesłodzone, sprawiają dość pozytywne wrażenie. Muzyka dokładnie akcentuje ważniejsze momenty akcji. Opening i ending, mimo że to standardowy j-pop, wpadają w ucho.
Ore no Imouto ga Konna ni Kawaii Wake ga Nai okazuje się strzałem w dziesiątkę i pozycją co najmniej sugerowaną dla starszych braci. Jest to bowiem czysty wycinek z życia młodego rodzeństwa, przedstawienie ich relacji, problemów i wzajemnej pomocy. Brak ecchi i romansu kieruje ten tytuł na tory „okruchów życia”.


Gatunki: Komedia, Okruchy zycia, Seinen
Liczba odcinków: 12 + 4 special
Oglądać można tutaj:
>>KLIK<<
Jeśli ktoś chciałby pobrać sobie na dysk polecam program freecorder - genialny w swej prostocie Wink

Temat: Odwołanie - Kael

Odpowiedzi: 5

05.09.2011, 15:50

Moja osoba czuje się urażona tym, co wydarzyło się wczorajszego dnia. Po napisaniu przeze mnie wiadomości dostałem warna o wartości 2. Czuje się przez to pokrzywdzony, osobiście uważam, że spowodowany przeze mnie spam nie jest osądzony przez Nakimesisa (który pełni pod jakim pryzmatem nie spojrzeć na sytuację ważną rolę, tak samo jak inni moderatorzy) uczciwie, być może wymieniony wcześniej moderator nie ma poczucia sprawiedliwości. W pewnym sensie mógłbym także się przyczepić, iż to zostawia plamę na moim honorze. Wnoszę więc o zredukowania ostrzeżenia do wartości 1 i osobiste przeprosiny ze strony moderatora Nakimesisa.

Temat: Seto no Hanayome

Odpowiedzi: 4

04.08.2011, 12:47

[shadow=blue][center]Seto no Hanayome[/center][/shadow]


[center][Obrazek: 415_Seto_no_Hanayome.jpg] [/center]

Wakacje to dla każdego ucznia jeden z najpiękniejszych okresów w ciągu roku. Pozwalają na chwilę oderwać się od szarej rzeczywistości i zaznać tak upragnionego odpoczynku. Zapewne podobnie myślał główny bohater Seto no Hanayome, Nagasumi Michishio, gdy wyjeżdżał wraz z rodzicami do dziadków nad morze. Nie przeczuwał jednak, że los zgotował mu niespodziankę i nadchodzące wakacje raz na zawsze odmienią jego życie.

Fabuła jest epizodyczna, a większość przedstawianych sytuacji nie trwa dłużej niż jeden odcinek. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale nie są zbyt częste. Całość oczywiście opiera się na przeróżnych szalonych przygodach naszych bohaterów, przede wszystkim Nagasumiego i San, z którymi to reszta postaci jest w mniejszym lub większym stopniu związana. Zazwyczaj każdy odcinek koncentruje się na konkretnej postaci lub postaciach, podczas gdy inne pojawiają się tylko w rolach epizodycznych. W kolejnych odcinkach na pierwszy plan wysuwa się kto inny i tak dalej. Wydarzenia w poszczególnych odcinkach są tak różnorodne, że trudno je pogrupować lub opisać. Jedne podkreślają pewne odchyły związane z poszczególnymi postaciami, inne ukazują relacje między nimi, a co za tym idzie, popychają w pewnym sensie fabułę do przodu, jeszcze inne zaś są całkowicie oderwane od jakichkolwiek wątków.

[center][Obrazek: Seto%20no%20Hanayome%20-%2005.jpg] [/center]

Pragnę zwrócić uwagę na fakt, iż dość często parodiuje ona przeróżne motywy i sytuacje, które przewijają się w poszczególnych odcinkach. Przede wszystkim można powiedzieć, że jest to pewnego rodzaju parodia komedii romantycznych, a czasami również innych rodzajów historii miłosnych znanych z anime, np. haremówek. Poza tym znaleźć tu można parodie różnych motywów związanych z postaciami z innych anime: na przykład warto zwrócić uwagę na różne wcielenia Nagasumiego lub na motywy zaczerpnięte z Dragon Ball, a także po prostu z kultury japońskiej (np. visual novels). Ponadto świetnie wypadły parodie związane z amerykańskim społeczeństwem. Twórcy bardzo zgrabnie wpletli motyw związany z amerykańskimi komiksami i superbohaterami w nich się pojawiającymi. Stąd na przykład jedną z postaci jest wariacja na temat Terminatora, którą otacza grupka sługusów wypowiadająca się z amerykańskim akcentem i wplatająca w wypowiedzi angielskie zwroty. W połączeniu z opisywaną przeze mnie wcześniej teatralnością daje to efekt wybuchowy, a takich pomysłów i sposobów na rozbawienie widza twórcy mają o wiele więcej. Pragnę też zaznaczyć, że zabierając się za tę serię należy się z góry nastawić na komedię od początku do końca. Nie jest to w żadnym wypadku klasyczna komedia romantyczna, w której pojawiać się będą od czasu do czasu dramatyczne sceny. Tutaj tego rodzaju sceny, jeśli się pojawiają, są na wiele różnych sposobów dopasowywane do klimatu Seto no Hanayome, więc nie ma mowy o nagłych zmianach nastroju spowodowanych tanimi dramatycznymi ujęciami. Oczywiście będzie też coś o miłości i o dylematach, ale zrobione na tyle niebanalnie, żeby nie zatracić klimatu.

[center][Obrazek: wt1PR.gif] [/center]

Seto no Hanayome jest obowiązkową pozycją dla każdego fana komedii. Jest to propozycja z pewnością szalona, w wielu momentach wręcz absurdalna, ale naprawdę w pozytywny sposób. Duży nacisk kładzie na parodię, ale z pewnością nie taką wyśmiewającą wszystko na siłę dla samej hecy. Cały ten cyrk w tym anime naprawdę ma sens (choć czasem jest trochę chaotycznie) i wszystkie gagi są odpowiednio wplecione w fabułę. Poza tym jest to seria po prostu sympatyczna i taka „luzacka”. Polecam wszystkim, którzy szukają niebanalnej komedii o wyjątkowym klimacie, przy której można miło i przyjemnie spędzić czas.

Jest to skrócona wersja recenzji z strony http://tanuki.pl. Usunąłem większość spoilerów i wybrałem najważniejsze fragmenty. Tyle mojego wkładu.

Tym razem nie będę wklejać linków na 2/3 tematu, osobiście polecam oglądać online tu, w razie problemów tutaj

Temat: Polska Wiki

Odpowiedzi: 17

14.05.2011, 20:54

Prosiłbym użytkowników by starali się dodać chociaż 1 artykuł dziennie na wiki - nie zajmuje to dużo czasu, a efekty będą widoczne. Po prostu pomyślcie nad jakimś hasłem, sprawdźcie czy przypadkiem nie ma i dodajcie. Tekstów sami nie musicie pisać - przetłumaczyć wystarczy z angielskiej wiki (ring of brodgar), oczywiście nie google translatorem Wink . Głównie chodzi mi tutaj o nowych graczy, którzy mają często problemy z powodu nie znania języka angielskiego/nie zrozumienia w 100% czytanego tekstu.

Lista użytkowników, którzy pomogli dodając hasła:

re4der
PanSkott
kamil1313
LysyLubieIrysy
Nakimesis
Tetro82
Milokot

Prosiłbym także o używanie nicku na wiki z forum.

[center]Z góry dziękuje![/center]

W temacie: Pochwal się swoimi screenami ;p

Odpowiedzi: 2,400

19.01.2012, 19:14

Kaimoneq, skoro taki z ciebie kozak zapraszam pod bramy Melsoni. Znasz kordy. Albo chociaż podaj swoje.

Wiadomość od readera, ja tylko posłaniec.

[admintext=Nakimesis]Dodano: 19 Jan 2012 18:18
On i jego Melsonia, LOL.

Waść panowie raczą ogarnąć nerwy, bowiem nie temat do nań dyskusji jest przeznaczony. Jak chcecie, to widzimy się w tyrani/PiS'ie. W innym wypadku - warn i papa <!-- s:what: --><img src="{SMILIES_PATH}/wtf.gif" alt=":what:" title="" /><!-- s:what: -->[/admintext]

W temacie: [Sprzedam] Piasek 34&35ql i Merchant's Robe ql40+

Odpowiedzi: 15

08.01.2012, 23:10

Zbieg okoliczności moja kochana, jeden raz zwróciłem uwagę na wysokie ceny R&C przez co zostałem zaatakowany słownie w tamtym temacie szybko przez całą wioskę.

Cytat:[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): gonili mnie tampe typy
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): tamte*
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): i uciekalem swimingiem
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): i bach

Cytat:[2011-12-13 15] akadyn1: No bo są to ploty
[2011-12-13 15] akadyn1: ale nie będe zagłębiał cię w nasze prywatne sprawy
[2011-12-13 15] akadyn1: kosa najprawdopodobniej nakłamał Ci ;?
[2011-12-13 15] akadyn1: nie iwme po co

Gdyby to byli ruscy nie sciemniałby Wink

W temacie: [Sprzedam] Piasek 34&35ql i Merchant's Robe ql40+

Odpowiedzi: 15

08.01.2012, 22:12

Rozmowa z skypa z Carotek napisał(a):[2011-12-09 12] Karol "re4der" K.: świetna wiadomość na dobry początek dnia
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): gonili mnie tampe typy
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): tamte*
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): i uciekalem swimingiem
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): i bach
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): utopilem sie

Zaprzeczasz sobie synu

Carotek napisał(a):On chciał żebym mu kupił monocla bo rada mu nie pozwoliła.

A tu jeszcze coś

Cytat:[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: A, i skoro podobno jesteście teraz jedną z największych wiosek
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: czemu pozwalacie Dis'owi na was napadać?
[2011-12-13 15] akadyn1: Nie wiem kto puszcza te plotki
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: jakie plotki? Napad to prawda
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: napady
[2011-12-13 15] akadyn1: ploty
[2011-12-13 15] akadyn1: Ale uważaj jak chcesz
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: k***a, a kto Kose z*****ł?
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: Kto mnie prawie zaj***ł?
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: no dalej, kto?
[2011-12-13 15] akadyn1: Oj wybacz on się utopił ;'?
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: uciekając im;?
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: chcesz logi?
[2011-12-13 15] akadyn1: Dobra uwazaj jak chcesz
[2011-12-13 15] akadyn1: wybacz nie dyskutuje na takie teamty
[2011-12-13 15] akadyn1: w rl i w grze nie będe zdradzał prywatnych rzeczy pasuje ?(think)
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: padłem <!-- s:x --><img src="{SMILIES_PATH}/silent.png" alt=":x" title="" /><!-- s:x -->
[2011-12-09 12] Karol "re4der" K.: świetna wiadomość na dobry początek dnia
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): gonili mnie tampe typy
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): tamte*
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): i uciekalem swimingiem
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): i bach
[2011-12-09 12] ¯̿ ̿|̿ ̿ |̶ ̶ ̶ ̶| |̶͇̿ ̶͇̿ ͇̿ Carotek (kosa551): utopilem sie

2011-12-13 15:30:25] Karol "re4der" K.: a to padłem z innego czatu się skopiowało
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: [13 grudnia 2011 15] akadyn1:
<<< wybacz nie dyskutuje na takie teamtyA to jest to za co nie lubię Polan Horde, i podobnych wiosek
[2011-12-13 15] akadyn1: Stary powinieneś za to mieć szacunek
[2011-12-13 15] akadyn1: W rl w życiu nie powiem czyjegoś sekretu
[2011-12-13 15] akadyn1: czemu bo nie !
[2011-12-13 15] akadyn1: Toi prywatne sprawy wioski co się w niej dzieje więce nie jesteś mieszkańcem nie twój interes co się dzieje
[2011-12-13 15] akadyn1: może już nie istniemy ;?
[2011-12-13 15] akadyn1: nie wiesz tego
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: jakie plotki? Napad to prawda
[15] Karol "re4der" K.: napady
[15] akadyn1: ploty
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: co innego sekret
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: a kłamstwo
[2011-12-13 15] Karol "re4der" K.: dobra, pa
[2011-12-13 15] akadyn1: No bo są to ploty
[2011-12-13 15] akadyn1: ale nie będe zagłębiał cię w nasze prywatne sprawy
[2011-12-13 15] akadyn1: kosa najprawdopodobniej nakłamał Ci ;?
[2011-12-13 15] akadyn1: nie iwme po co

W temacie: [Sprzedam] Piasek 34&35ql i Merchant's Robe ql40+

Odpowiedzi: 15

08.01.2012, 21:57

Po pierwsze, miała być wymiana: ja ci pożyczam necklace, ty mi dajesz cr'a. A z tym, że ich nie znasz nie gadaj takich idiotyzmów, zbyt wiele się od pewnych osób dowiedziałem.

EDIT:
@abradaba
Wiem dość, by przedstawić swoją opinię, uwierz mi.

W temacie: [Sprzedam] Piasek 34&35ql i Merchant's Robe ql40+

Odpowiedzi: 15

08.01.2012, 21:49

Nie polecam sprzedawcy. Gracz znany na forum pod nickiem "re4der" został przez niego okradziony i prawie zabity podczas handlu. OMIJAJCIE SZEROKIM ŁUKIEM