Status serwera H&H widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników.Ankieta: Czy uważasz ze wszyscy Moderatorzy pracują nagannie, czy jest to wina tylko któregoś z nich?
Powiesic wszystkich!
Któregoś możemy oszczędzić...
[Wyniki ankiety]
 
 
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Małe odświeżenie part 2#1
Kostucha napisał(a):Będzie ankieta z oceną poszczególnych modów?
Myślę ze jakoś do tego dojdziemy, w związku z wynikami poprzedniej ankiety.

[ Dodano: 25 Lis 2013 02:03 ]
Oczywiście ankieta tyczy się osób niezadowolonych z pracy Moderatorów.Odpowiedz#2
W związku z dość barwną sytuacją wokół naszych zielonych, podzielę się moimi przemyśleniami.
Fakt faktem, jest to małe forum o dość "rodzinnym" klimacie, jednak nadal pojawiają się osoby tego nie pojmujące, szukające dziury w całym.

Mamy obecnie trzech moderatorów globalnych, o różnej aktywności. Regulamin niestety nie jest jednoznaczny w każdym aspekcie, co stawia zielonych w dość odpowiedzialnej sytuacji.
Panuje zbyt duży brak spójności w decyzjach, bądź co bądź moderatorzy należą do ekipy - powinni kierować się przede wszystkim dobrem forum, nie własnym.

Wiadomo, moderator też człowiek, problem jednak w tym, że ten człowiek jest też... moderatorem. Nie może być sytuacji gdzie publicznie moderatorzy podważają wzajemnie swoje decyzje. Od takich spraw są utajnione działy dla administracji, zarządu, biura czy jak to tutaj zwiecie. Decyzje panów w zieleni - przynajmniej publicznie - powinny być jednolite, ukazując użytkownikowi spójność i zgranie ekipy zarządzającej stroną.

1. Rozwiązywanie kwestii spornych w dziale administracyjnym - PRZED podjęciem działań wobec użytkownika, nie po.

2. Podział zakresu odpowiedzialności moderatorów - wytyczenie obszaru władzy decyzyjnej zwykłego moderatora -> moderator A jest panem w działach 1,2; moderator B na shoutbox'ie itd.

3. Stałe kontrolowanie regulaminu, regulamin powinien być zarazem elastyczny dla ekipy rządzącej jak i stanowczy wobec użytkownika. Wiadomo, że wszystko wychodzi w praniu - dlatego najcięższe decyzje powinny być odnotowywane w regulaminie na bieżąco, w celu uniknięcia problemu na przyszłość.

4. Kontrola jakości pracy moderatora. Od czasu do czasu powinny być sporządzane podsumowania pracy danego moderatora przez osobę nadrzędną - moderatora globalnego/administratora/właściciela, w celu poprawy jakości pracy jaką wykonuje.

5. Stanowisko nadrzędne. Zarówno ten punkt jak i punkt '4' ma na celu pozbawienie moderatorów statusu "świętych krów". Nad każdym stanowiskiem powinna stać osoba o ostatecznej decyzji. Obecnie mamy 3 moderatorów, średnio aktywnych (w sumie), dwóch administratorów - jeden nieaktywny, drugi od spraw technicznych, z punktu widzenia użytkownika - brak aktywności na dłuższą metę, i dwóch właścicieli - jeden nieaktywny, drugi - od czasu do czasu. Proponuje utworzenie rangi Emeryta - zasłużonego członka ekipy, pozbawionego stanowiska z jakiś powodów - np. do czasu zakończenia okresu wegetacyjnego. A także rangi Moderatora Globalnego, sprawującego bezpośrednią piecze nad moderatorami zwykłymi.Odpowiedz#3
Problemem głównym jest niespójność regulaminu, brak wyraźnej granicy co jest przezwiskiem a co nie, co jest spamem a co nie.
Wystarczy popatrzeć na część moich kłótni z Majkelem o pewne rzeczy na forum i wypowiedzi innych modów na pewne tematy aby zobaczyć że każdy z 3 modów ma inne zdanie i inny system, dlatego najlepiej byłoby nie tyle dodawać nową rangę a raczej ustalić kogoś kto by zajmował się reformowaniem regulaminu na bieżąco i pilnowaniem dyscypliny wśród moderatorów oraz rozdzielał zadania. Można też wyznaczyć kogoś i dać mu rangę admina.

Z tego co zauważyłem z rozmów z majkelem wynika z nim że niektóre opcję są dla nich niedostępne np perm-ban co w praktyce oznacza że regulamin nie może funkcjonować prawidłowo.

Warto dodać też możliwość odwołania się od warnów ale nie na zasadzie że decyduje o tym mod który je dał a raczej wspomniany wyżej zarządca modów. Myślę że można by dodać też dodatkowego moderatora oraz redaktora który pisałby na bieżąco artykuły z wydarzeń w grze.

Przydałoby się aby była możliwość uzyskania rang takich jak przyjaciel czy vip, oraz usunięciu ich tym którzy na forum się nie wypowiadają/nie uczestniczą w życiu forum w żadem sposób.
"Bóg nie gra w kości"Odpowiedz#4
Moim zdaniem problemem nie jest regulamin a sami użytkownicy tego forum.

To tak jak z przepisami ruchu drogowego, każdy wie, że w terenie zabudowanym jedzie się 50km/h ale niewiele osób tego przestrzega, a policja jest od łapania tych co jeżdżą szybciej, żaden inny kierowca nie ma prawa ukarać takiego delikwenta.

Tak samo jest z tym forum, wszyscy wiedzą jakie są działy i co w nich powinno się znajdować, a jak ktoś się "zagubi" to są odpowiednie osoby, które taką zaginioną duszyczkę powinny nakierować, pomóc, upomnieć. I tylko te osoby powinny to robić.

Z drugiej strony, niestety mamy sytuacje, że administracja nie za dobrze radzi sobie z powierzonymi zadaniami, brak jest konsekwencji w działaniu moderatorów, ich decyzje w dużej mierze zależą od tego, którą nogą danego dnia wstali, albo w jakim są nastroju, czy są poirytowani, że setna osoba pyta się o to samo czy nie.
Niemniej nie uprawnia to nikogo z użytkowników do zastępowania ich i pisania niepotrzebnych, nic nie wnoszących do tematu postów, które tylko prowokują zwykłą kłótnie i zaśmiecają temat osoby, która go założyła.Odpowiedz#5
Cytat:Przydałoby się aby była możliwość uzyskania rang takich jak przyjaciel czy vip, oraz usunięciu ich tym którzy na forum się nie wypowiadają/nie uczestniczą w życiu forum w żadem sposób.

Jest taka możliwość, zawsze była i prawdopodobnie pozostanie.

Usuwanie ich nieaktywnym? Z jakiej racji? Jeśli użytkownik przysłużył się forum i otrzymał rangę, powinien zachować ją do końca istnienia forum. Jest różnica między rangą stałą a tymczasową - którą jest np. moderator.

"Pomysły" które przedstawiłem pasują bardziej do poważnego forum, rozwijającego się. Głównie przedstawiłem sposoby na utrzymanie porządku, które zaobserwowałem przez dłuższy czas pracy moderatora na Graffika.pl. Tak jak zaznaczyłem na początku, to forum ma klimat rodzinny i nie chciałbym tego zmieniać tylko z powodu jednego czy dwóch użytkowników - w których przypadku nie regulamin jest problemem, a brak umiejętności przystosowania się. Sztuką nie jest szczekanie wszędzie gdzie popadnie, a umiejętność powstrzymania się od tego. W internecie masz ten plus, że przed napisaniem czegoś możesz nad tym pomyśleć - a człowiek to (podobno) istota rozumna.Odpowiedz#6
<!-- s:piwo: --><img src="{SMILIES_PATH}/piwo.gif" alt=":piwo:" title="" /><!-- s:piwo: --> Brawo! Ale nie każdy to rozumie...Odpowiedz#7
Skoro już nawiązała się dyskusja pozostawię temat otwarty.

Jeśli chodzi o budowę "poważnej" społeczności, mamy tutaj bardzo pod górkę. Forum idzie w parze z grą dla większości użytkowników, czyli koniec gry, oznacza koniec komunikowania się na forum... bo po co. Są oczywiście osoby które nie grają, a po prostu interesują się co gdzie i jak. Idąc tym tropem, HnH jest grą nie muszę tłumaczyć jaką, więc liczba użytkowników bardziej spada niż rośnie. Chcąc upopularnić grę i zakładając że udałoby się to nam, prędzej czy później wrócimy do tego samego punktu.

Moderatorzy chen czasu wstecz, dostali wolną rękę w kwestii karania. Mogą więc wymierzać kary według własnego uznania, ale oczywiście kierując się regulaminem. Nie jestem na bieżąco z tym co się na forum dzieje, więc nie wiem jak bardzo ich zdania odbiegają od siebie.

Każdą moją decyzję na temat zmian, opierałem o konsultację z Moderatorami/Adminami, widocznie nadszedł czas żeby tą rodzinną atmosferę (jak to nazwaliście), utrzymać a nawet.... brakuje mi to słowa Smile stworzyć jeszcze bardziej rodzinną. Myślę nad oparciem wszystkich większych zmian, głosami użytkowników, a nie tylko "zarządców".

Muszę coś jeszcze przemyśleć i będę kontynuował ankiety. Może przez ten czas rozwinie się jakiś głębszy temat który wniesie coś bardzo znaczącego.Odpowiedz#8
W kwestii społeczności:

Największy problem jest w samej grze - HaH powoli zaczyna umierać - wprawdzie trochę wolniej od Salema, ale jeśli coś się nie zmieni obie gry czeka ten sam, niezbyt dobry los. Zapoczątkował to już world 5 poprzez zepsucie wielu mechanizmów wcześniej budujących klimat i grywalność, później swoją "rękę" zaczęła do tego przykładać również coraz bardziej alienująca się społeczność.

A jeśli chodzi o stronę i forum - tutaj ilość ludzi zależy PRZEDE WSZYSTKIM od aktywności na stronie, na forum udziela się zawsze tylko stosunkowo mała część społeczności, zależna przede wszystkim od specyfiki określonego tytułu, wieku graczy, ich doświadczenia. Prowadzę własną stronę poświęconą innej sandboxowej grze, więc wiem o czym piszę - gdyby nie obecność i częste aktualizacje strony głównej jego popularność (portalu) byłaby znacznie mniejsza. Bardzo przydaje się również komunikacja głosowa.OdpowiedzPodobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Małe odświeżenie Einar 2 2,476 24.11.2013, 03:00
Ostatni post: Kostucha

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości