Status serwera H&H widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników. • 0 głosów - średnia: 0
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
Propozycje dotyczące forum i społeczności.#1
Obserwuję forum nie od dziś, właściwie bez większych przerw, nieustannie, od początku jego istnienia i uważam, że trochę podupadło, zresztą tak jak i haven, ale to się zmienia, może haven jeszcze nie odżył, ale przynajmniej dostajemy regularne aktualizacje, więc może warto byłoby odświeżyć troszkę i nasze forum? Oto moje obserwacje i propozycje: 
 • Zmiany w sławach:
  Proponuję dodać negatywne sławy, niech każdy użytkownik, o określonej liczbie postów, lub określona grupa osób (które zresztą można by powiększyć Wink  np. przyjaciele, VIP) ma dla przykładu możliwość przyznania jednej negatywnej i trzech pozytywnych sław na dzień. Niech sławy będą opisywane, a te bez komentarzy usuwane (jeśli zostaną takie zaobserwowane, lub zgłoszone). Za odpowiednią ilość sław również można by dostawać się do nowo utworzonej grupy, która będzie miała możliwość przydzielania sław. Dzięki temu skończy się przyznawanie bezsensownych sław i będzie możliwość zaaprobować/dezaprobować posty w konkretny sposób, a moderatorzy będą mieli co robić. 
 • Zmiany w regulaminie i surowsze przestrzeganie regulaminu:
  Już nie chodzi o samą zmianę regulaminu, ale ile osób nie przestrzega punktów w stylu "zachowanie kultury osobistej" czy "nie karmimy trolla". Można by pozwolić na trochę więcej w regulaminie, ale zacząć go na nowo przestrzegać. Sorry bardzo, ale moderatorzy nie tylko nie karcą ze łamanie regulaminu, ale niektórzy (ciekawe kto  Angel ) raczej bierze aktywny udział w karmieniu trolli czy nadużywa systemu reputacji. 
 • Zmiany w wyglądzie forum:
  Shoutbox można by przenieść na górę i ukryć dla niezarejestrowanych użytkowników (co zachęciło by do rejestracji oraz zmusiło do zalogowania się na forum i zwiększenia liczby aktywnych ludzi na forum). Góra to chyba odpowiednie miejsce dla shoutboxa, na którym od zawsze jest jakiś mniejszy lub większy ruch. Można by zrobić konkurs na nową grafikę. Pozmieniałbym nazwy działów, fajnie brzmią, ale skąd nowy użytkownik ma wiedzieć do czego jest wieża czarodziejów albo warsztat techniczny? Dodałbym dział aktualizacje w którym można by zamieszczać tłumaczenia i je komentować. Usunąłbym dział kinematografia. Dodałbym dział teamspeak3. Myślę, że dałoby się załatwić teamspeaka dla naszych hearthlignów, części osób może się przydać skoro pojawiają się nowi (nie?).
 • Konkursy z fajnymi nagrodami:
  Nie wiem czy stać na to administrację (sponsorzy? Big Grin), ale sam mogę zaoferować swoje czapki w ramach konkursów, aktualnie rangi nie są chyba odpowiednią zachętą, ale czapeczka, którą można dostać tylko poprzez zakupienie czegoś w oficjalnym sklepie to już coś. Nie wspominając o jakiś przedmiotach ingame. Konkursy na nowe logo, granie na flecie w grze itp. Myślę, że powinniśmy póki co zostać przy grze. Liga hexball czy cokolwiek wykraczającego poza haven to za duże wyzwanie dla naszego community. 
 • A propos grup i rang na forum:
  Nie chodzi o same rangi i grupy ale ogólne odświeżenie i posprzątanie. Dlaczego administratorem pozostaje osoba która logowała się ostatni raz dwa lata temu? Nie można zamienić mu rangi na przyjaciel lub vip? A właściwie jaka jest różnica między tymi rangami i na jakiej podstawie były przyznawane? Dla mnie trochę to dezorientujące. Tak samo tematy z 2011 roku o tym który odcinek kiepskich był najlepszy. Nie można tego posprzątać? Ktoś napisze post w takim temacie co sprowokuje tylko to przyznania złotej łopaty... 
 • Moderatorzy:
  Nie wiem dlaczego nie jest przestrzegany aktualny regulamin, dla mnie ważne jest żeby trzymać się zasad. Nie wiem czy jeśli któreś z moich propozycji wejdzie w życie to czy moderatorzy się temu podporządkują. Może warto wybrać nową kadrę albo zacząć działać? Czy mylę się jeśli aktywność modów ogranicza się do shoutboxa? Jak dla mnie nie tylko powinni przede wszystkim przestrzegać regulaminu i pilnować porządku ale pomagać przy forum, odpowiadać na pytania użytkowników, dyskutować, robić ruch, być pierwszym w kolejce do konkursów. 
Może się mylę, może nie mam racji a pomysły są głupie, ok, jeśli tak jest to proszę o komentarz ale oparty o jakąś konstruktywną krytykę, a nie bezsensowne posty. Aprobata również mile widziana Big Grin  czołem!Sławę przyznali: ficus(+1) , Akillka(+1) , Szpecon(+1) , Adeliene(+1) , ravenguard1991(+1)
Odpowiedz#2
Cytat:Proponuję dodać negatywne sławy, niech każdy użytkownik, o określonej liczbie postów, lub określona grupa osób (które zresztą można by powiększyć Wink  np. przyjaciele, VIP) ma dla przykładu możliwość przyznania jednej negatywnej i trzech pozytywnych sław na dzień.
Negatywne sławy zostały celowo wyłączone. Nasza społeczność nie jest na nie gotowa, a niektórych przerastają nawet pozytywne. Dodatkowo ograniczenia w przyznawaniu określonych sław wymagały by modyfikacji silnika forum by dopasować to idealnie pod nasze potrzeby. Na tą chwilę zwyczajnie nie chce mi się jej pisać.


Cytat:Niech sławy będą opisywane, a te bez komentarzy usuwane (jeśli zostaną takie zaobserwowane, lub zgłoszone).
Na forum Salema wprowadziłem to jako punkt regulaminu. Było przestrzegane dzięki ekipie moderującej, jednak było to strasznie upierdliwe. Ten punkt jest do dopracowania. 

Cytat:Za odpowiednią ilość sław również można by dostawać się do nowo utworzonej grupy, która będzie miała możliwość przydzielania sław.
To jest jakiś pomysł. Jest pewne forum gdzie reputacje(sławy) przyznawać mogą tylko użytkownicy powyżej jakieś rangi. W naszym przypadku ze względu na wielkość forum nie bardzo się to sprawdzi, ale sam pomysł jest do przeanalizowania. Być może, gdyby sławni użytkownicy otrzymali możliwość dawania negatywnej sławy powstała by swego rodzaju straż obywatelska Big Grin

Cytat:Zmiany w regulaminie i surowsze przestrzeganie regulaminu:
Przestrzeganie regulaminu faktycznie zostawia wiele do życzenia, porozmawiam z zielonymi.

Cytat:Zmiany w wyglądzie forum:
Idea czatu na górze strony jest popularna na wszelkich forach cs'a. Nigdy nie lubiłem tego pomysłu, raz - ze względu na wygląd. Dwa - czat jest dodatkiem, a strona powinna być ułożona według hierarchii. Poza tym, Ci co wchodzą tylko dla czatu muszą przescrollować całe forum, jest drobna szansa, że zauważą jakiś post, na który zareagują Tongue

Cytat:Pozmieniałbym nazwy działów, fajnie brzmią, ale skąd nowy użytkownik ma wiedzieć do czego jest wieża czarodziejów albo warsztat techniczny?
Nie chcę podważać inteligencji użytkowników w ten sposób. Zazwyczaj opisy działu jasno mówią do czego służy dany dział, co i tak jest drugą deską ratunku. Bo jeśli ktoś kto widzi nazwę kategorii - HnH, dział "Wsparcie" i podział na rozgrywkę i coś z słowem 'techniczne' to nie trzeba być sherlockiem by dodać 2+2.
Inna sprawa z działami typu wieża czarodziejów gdzie opisem jest cytat. Są to jednak działy specjalistyczne, w których na próżno szukać nowym użytkownikom czegokolwiek jeśli nie orientują się w temacie -> np. oficjalne forum.

Cytat:Konkursy z fajnymi nagrodami:
Nie może być tak, że administracja poza wydatkami na utrzymanie forum będzie jeszcze ponosiła wydatki na nagrody dla osób, które w większości nic nie wnoszą w życie forum. Jeśli znajdą się sponsorzy - jak Ty - to będzie można myśleć o tego typu rywalizacji, która musiałaby być poprowadzona przez kogoś grającego w ekipy - @Opium, co Ty na to Smile?

Cytat:Dlaczego administratorem pozostaje osoba która logowała się ostatni raz dwa lata temu? Nie można zamienić mu rangi na przyjaciel lub vip?
Zastanawiałem się nad tym kilka razy, ale uznałem, że w zasadzie jest to nieszkodliwe zjawisko. Po usunięciu go z tej rangi, ranga pójdzie do archiwum.

Cytat:A właściwie jaka jest różnica między tymi rangami i na jakiej podstawie były przyznawane? Dla mnie trochę to dezorientujące. Tak samo tematy z 2011 roku o tym który odcinek kiepskich był najlepszy.
Wszelkie rangi to relikt przeszłości. Przyznawane były dość randomowo, jednak utarła się zasada, że ranga Vip najczęściej wpadała do byłych członków ekipy (redaktorzy, moderatorzy, administratorzy) a Przyjaciel do aktywnych użytkowników z wkładem w forum. Są od tego jednak drobne odstępstwa, które nastąpiły zanim przejąłem forum.

Cytat:Może warto wybrać nową kadrę albo zacząć działać?
Rozważam to, jednak mam nadzieję na pozytywne załatwienie spraw za kulisami Tongue

Przede wszystkim dzięki za propozycje, będę je miał na uwadze!. Miło, że ktoś jeszcze coś próbuje SmileSławę przyznali: MusicWarrior(+1) , AmazingException(+1)
Odpowiedz#3
Moderator byłby ze mnie znakomitySławę przyznali: Lords(+1)
Odpowiedz#4
Z tego co słyszę od innych graczy na tym forum, zmiany są bardzo potrzebne. Jeżeli moja osoba się do czegoś przyda to z chęcią pomogę w rozwoju.Sławę przyznali: MusicWarrior(+1)
Odpowiedz#5
Cytowanie będzie dość uciążliwe, a post były bardzo długi więc zamiast tego odniosę się do konkretnych punktów:

Sławy:
Myślę, że sławy można by jakoś wybalansować, mają potencjał i ostatnio zaczeliśmy ich w miarę konkretnie używać, przedtem wiadomo kto i za co zbierał najwięcej sław. Można dodać opcję, że pozytywna sława dodaje +2 pkt a negatywna -1, przez co nie będzie tak łatwo jej zbić, oczywiście wszystko byłoby moderowane. Myślę, że jednak komentarz powinien być dodawany i konkretny, moderowanie może być uciążliwe, ale bez przesady, nie ma tutaj aż takiego ruchu, a można też powołać do tego oddzielnego moda lub tak jak wspomniałeś, zrobić coś na wzór straży. Widziałem, że czasem przyznawałeś +2 sławy zamiast +1 więc jest taka możliwość. Można nałożyć jakieś ograniczenia na sławy czy dać możliwość dawania +2 pkt konkretnym grupom. W końcu sława sławie nie równa. Uważam, że powinno się sławą podziękować za każdą pomoc, bez względu na to jak długa jest odpowiedź na zadane pytanie, ale jeśli ktoś poświęca parę godzin na napisanie poradnika to zasługuje na więcej pkt. Chociaż i tak wtedy inni sypią sławy, co jest na pewno dużym plusem jeśli chodzi o działalność społeczności - nie tylko docenia to osoba, która poprosiła o pomoc ale i inni. Pomysłów na sławy jest dużo, ale nie wszystkie trzeba od razu wprowadzać w życie. Możemy od czegoś zacząć i spróbować, sprawdzić jak to działa. A! No i fajnie by było dostawać powiadomienie, że uzyskałeś sławę. 

Regulamin:
Można troszkę regulamin zmienić, ja bym koniecznie dodał pkt. "Celowe wprowadzanie graczy w błąd, którzy proszą o pomoc, będzie karane.". Pkt. ten przyszedł mi do głowy obserwując shoutbox przez ostatnie dni. Uważam to za czyste chamstwo, kiedy wkręcasz nowych graczy po to, żeby się z nich pośmiać. Dodatkowo nie za bardzo rozumiem naszego systemu kar, dostajemy jakiś % czego? Nie możemy stosować znanego i dobrze funkcjonującego systemu - jakieś przewinienie = jakaś ilość warnów. Konkretna ilość warnów = ban? Wiem, że na niektórych forach jest możliwość odpracowania warnów. Można wprowadzić to w życie i u nas. Dostałeś warna? Napisz poradnik to zniknie Smile

Shoutbox/Forum:
Zgadzam się co do umiejscowienia shoutboxa, to była luźna sugestia, która a nóż widelec mogłaby się komuś spodobać. Na shoutboxie brakuje mi jednak możliwości zgłaszania konkretnych wiadomości. Na dzień dzisiejszy musiałbym chyba zrobić screenshota i napisać o tym temat, zgadza się? Co do wyglądu forum i działów - nie chodzi tu o podważanie inteligencji użytkowników, a o jakąś zmianę, która od czasu do czasu nikomu by nie zaszkodziła. Tak jak i w supermarketach czasem zmieniają określone działy i półki, bo ludzie się przyzwyczajają, jeśli robisz gdzieś zakupy i kupujesz to samo, to masz swoją ścieżkę po której podążasz. Zmiana umiejscowienia półek prowadzi do zagubienia klienta ale zwiększa szansę na to, że trafi na jakiś produkt, podczas szukania swojego, i go kupi. Nie musimy popadać w paranoje, ale po prostu uważam, że taka zmiana nikomu by nie zaszkodziła, a wręcz może i pomogła, a i odświeżyła by troszkę forum. 

Konkursy/Nagrody:
Ano właśnie, administracja nie może wydawać na nagrody, a gdzie opcja donacji strony? Zawsze jest możliwość wspierania społeczności, a tutaj jakby ktoś chciał sypnąć coś od siebie to trzeba się zgłosić? Nie wiem jak to się rozkłada, czy Einar, czy Ty, czy każdy z właścicieli płaci za stronę, ale ogólnie to nie chcecie mieszać w to innych, czy po prostu nie myśleliście, że ktoś chciałby wesprzeć stronę? Co do nagród, myślę, że sponsorzy by się znaleźli, wiem gdzie szukać Wink 

Rangi/Moderacja:
Chyba nie ma co dyskutować, widać już efekty rozmów za kulisami, skoro ten pkt. ruszył to możemy dać sobie na razie z nimi spokój.Odpowiedz#6
Odnośnie sław stwierdziłem, że będę póki co osobiście monitorował sytuację. Faktycznie czasem dodaje +2 gdy jest to coś wyróżniającego się. Tymczasowo zostaniemy raczej przy modelu +1 -0. Przy tak małej społeczności nie chcę kombinować, a specjalna grupa osób mogąca dodawać +2 i odejmować będzie ciężka do określenia. Chcę uniknąć nadużyć, a tak długo jak ktoś gra w HnH tak długo będzie mu trudno zachować bezstronność.

Co do powiadomień. Postaram się dodać taką funkcję, jednak w przeszłości sprawiała ona problemy - była delikatnie zbugowana. Zobaczymy jak to działa obecnie. W tym tygodniu powinno się pojawić.

Odnośnie regulaminu i wartości procentowych. Jest to podyktowane systemem ostrzeżeń MyBB, ale działa w identyczny sposób jak w przeszłości. 10% to najniższa kara - odpowiada to 1 punktowi ostrzeżeń. 100% = ban = 10 punktów. Odpracowanie warnów jest jak najbardziej możliwe. Pozostaje tylko trochę ich nałożyć Big Grin

Co do donejta, nie rozważałem tego ze względu na specyfikę naszej społeczności. Skoro uważasz, że może to mieć sens - dodam prawdopodobnie taką opcję w niedalekiej przyszłości.Odpowiedz#7
Ok w takim razie warto dodać do regulaminu kawałek twojego posta "10% to najniższa kara - odpowiada to 1 punktowi ostrzeżeń. 100% = ban = 10 punktów. Odpracowanie warnów jest jak najbardziej możliwe.". Nie każdy wie co i jak. Przy okazji, ban na ile?

Co do grup które mogłyby odejmować sławy czy dodawać ich więcej. Zawsze osoby takie mogą być usunięte z tej grupy jeśli dopuszczą się nadużyć, a być w niej tak długo jak będą w sensowny sposób je rozdawać.

Tak, uważam, że opcja donejtów ma sens WinkOdpowiedzDigg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości