To zależy czy grasz sam czy z kimś.
Jeśli jesteś w wiosce to możesz prosić mieszkańców o necrorobe i wino, a potem za jakąś drobną pomoc (np przyniesienie drewna, nałowienie ryb itp.) poprosić o straw doll (na takim zaawansowaniu świata podejrzewam, że w większości wiosek pszenica ma już +160ql a to około 10k lp tanio i stosunkowo szybko)
Podstawowe curio z metalu (jak żołnierzyki, konie z brązu) jest całkiem niezłe choć zabiera dużo attention. Bardzo dobrym curio na początek jest mech (glimmermoss czy jakoś tak) + poppy flower + auroch's hair (z tym ostatnim jednak radze uważać)
Jeśli grasz sam to polecam raidować mrówki, zjadać jagody, zbierac wszystko co możesz (dla pajączków i pajęczyn), łowić ryby(dla oczu), kurczaki (dla szczęśliwych kostek

), zbierać biedronki... Jeśli będziesz często zmieniał curio to dość szybko będziesz miał przyjemną postać. ;}