Status serwera H&H widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników.  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trudne początki#1
Witam,
jestem nowy w tej grze, gram około 2-3 dni. Pomimo iż gram z 2 znajomymi, zatrzymaliśmy się na pewnym etapie i nie wiemy co robić dalej, czytaliśmy co nie co na forum jednak nie pomogło to praktycznie w ogóle. Załączam tutaj zdjęcie naszego aktualnego miejsca i chciałbym prosić , aby ktoś pomógł co można zrobić?
http://img40.imageshack.us/i/domekuc.jpg/
Jesteśmy zupełnie zieloni, po za tym co zrobiliśmy do tego momentu, nie wiemy nic, więc teoretycznie im więcej informacji ktoś zamieści, tym lepiej dla nas.
Z góry dzięki
Pozdrawiam.Odpowiedz#2
Zacznijcie polować,znajdzcie wiecej nasionek ,Upalisadujcie sie.Odpowiedz#3
HH to sandbox. Gra nie ma celu, a skoro nie ma celu to... każdy (większośc) chce byś tym najsilniejszym. Idąc tym tropem, żeby być silnym trzeba mieć:
-staty (dobre jedzenie), ekwipunek (głównie metal), narzędzia (survival głównie)

Podzielcie się zadaniami. Tak na pierwszy rzut oka nie ma nic na "wieszakach". Ktoś poluje? Jak nie to niech zacznie. Niech ładuje lp w marksmanship (na początku tak jest łatwiej), survival (lepsze materiały ze zwierzyny oraz lepszy bone saw - bardzo ważna rzecz).
Macie już jakieś nasionka, to ktoś może być farmerem. Czyli farming + cooking. Poszukajcie najpeirw ziemi o niezłym ql i tam uprawiajcie. Poszukajcie też dobrej gliny i z niej zbudujcie piec. Pieca do wypalania gliny też nie widze - a jest potrzebny. Jeśli znajdziecie dobre miejsce (dobra ziemia, blisko glina/woda) możecie zbudowac palisade - uchroni przed złodziejami. Warto to zrobić. Ktoś z wysokim perc/explo też musi być. To ważne. Zaczynając od www (nasiona), przez cave clay i grey clay (ceramic meat grinder - dzięki niemu robicie kiełbaski, które są niezłe na siłe i perception), rustroot (poszukiwanie kopalni), candle beery (tez się przyda, wosk) i wiele innych.

A tak poza tym - to sandbox. Róbta co Wam się podoba. Równie dobrze możecie poszukać MEGA ql ziemi, zostać farmerami, robić bardzo dobre jedzonko i handlować z innymi. Nie tzreba być wszechstronnym. itd.Odpowiedz#4
Dzięki, to nam trochę wyjaśniło, a nasiona skąd można brać? Bo generalnie te nasiona które mamy to dostaliśmy od naszego "sąsiada" którego teraz nie ma a chcielibyśmy coś może w tym kierunku robić.Odpowiedz#5
Wbijcie 12-13 exploration i pojdzie w lesie albo na lakach i lako-podobnych obszarach szuakc takich roslinek co sie nazywaja Wild Windsown Weed i wysuszcie je jak skóry,zamienią się w nasionka.
[Obrazek: WWW.png]Odpowiedz#6
narazie proponuję wbić ok30-40 perception i exploration i poszukać kopalni jak znajdziecie to przenieście się tamOdpowiedz#7
1. Widzę że macie problem z postawieniem furtki, niby tutaj nic ale w palisadzie jest to konieczne. Aby postawić furtkę musisz ustawić w odpowiedniej pozycji narożniki.

NxxN

N - Narożnik
X - Wolne miejsce
klikasz na wolne miejsce i robisz make gate.

2. Jak już pójdziecie w farme, będziecie mieli zboże itd. Potrzebne są wam piecyki, wykopcie gline i zbugujcie Kiln, wsadzcie do kilna glinę, zasilcie go drewnem i się wypalą cegły. Z cegieł zbudujcie sobie Oven.


2. Super sposób na polowanie na dziki.
Potrzeba ~ 15mm (łucznictwo) 10 UA (unarmed combat)

* Robicie sobie proce, łupiecie kamienie.
* Szukacie dzika.
* Używacie skilla shot.
* Gdy dzik ucieka wysiadacie z łódki i go gonicie [3 poziom biegu] i używacie na nim co chwile skilla punch, nie ma obaw uciekający dzik was nie zaatakuje.

Uprzedzam pytania :
String są to roślinki widoczne przy ~ 10exploration, albo wiele innych rzeczy.

Aby zrobić skórę należy wybudować tuningtub, wsadzić do niego wyschnięte futro, zalać je wodą[~ 70-100l] i wsadzić kilka kawałków kory. [Potrzeba leatherworking]Odpowiedz#8
bins24 napisał(a):Uprzedzam pytania :
String są to roślinki widoczne przy ~ 10exploration, albo wiele innych rzeczy.

Wszystko ładnie pięknie, tylko to mi nie pasuje. Otóż Te roślinki są widoczne nawet przy 1 exploration, ale jest ich wtedy mało. Przy 5 exploration widać ich wystarczająco na procę, ale może być mało na palisadę. Przy 10 exploration powinno wystarczyć.
[Obrazek: spindlytaproot.jpg]
jedna z tych roślinek, ta łatwiejsza do znalezieniaOdpowiedzDigg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości