Status serwera H&H widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników.Offline
Honoka
ViP
Znajomi
Ostatnio odwiedzili

hero202 (14.08.2017 - 18:29)
andreo001995 (08.08.2017 - 20:15)
newslayer (04.08.2017 - 11:12)
gacek14234 (02.08.2017 - 15:46)
felix (22.07.2017 - 19:15)
kiolo89 (11.07.2017 - 23:16)
TheLemCzag (17.01.2017 - 12:39)
DDream (01.10.2016 - 23:08)
Chestnut (30.09.2016 - 23:05)
MusicWarrior (29.08.2016 - 15:26)
Informacje
Dołączył: 13.12.2010
Ostatnia wizyta: 18.08.2017, 15:45
Spędzony czas online: 1 Dzień, 3 Godzin, 38 Minut, 43 Sekund
Grupa główna: ViP
Poleconych użytkowników: 0
Dane kontaktowe
Sygnatura
[Obrazek: gasaiyuno_zps6a7daf62.png~original]
[Obrazek: gasaiyuno_zps6a7daf62.png~original]

Piwosz HnH v.1 Uzyskanie 184 piw w pierwszej odsłonie forum HnH.eu! 02.09.2015 o 11:39

Temat: Powstająca osada.

Odpowiedzi: 1

23.07.2017, 12:40

Witam!

Nowo powstająca osada szuka wioskowiczów! 

Nie mamy konkretnych wymagań.
Wioska nie jest budowana w sposób zorganizowany, więc jest zupełna dowolność co do zabudowy i wielkości działki.


Zapraszamy serdecznie!  Heart

Temat: [inne] Czwórka początkujących

Odpowiedzi: 1

22.07.2014, 09:13

Czwórka początkujących graczy (w tym jeden troszkę rozwinięty kowal/górnik) szukają osady. Trójka jest całkowicie zielona (wczoraj zaczęła), ale ma wielki zapał do gry Smile

Poszukujemy wioski, która posiada przynajmniej mur i kopalnię (najlepiej z żelazem).


NIEAKTUALNE

Temat: [Inne] Nowy World- nowy start.

Odpowiedzi: 1

01.06.2013, 12:43

Witaaaajcie Smile

Nowy World się zbliża, więc zgodnie z dawnymi zapowiedziami wracam do gry.
Temat zakładam teraz, żeby już od początku zacząć z nową grupą budować najlepszą wioskę na W7.
Najlepiej sprawdzę się w roli cieśla-leśniczy-farmer-kucharz.
Wyprzedam częste pytanie i odpowiadam- nie mam TS/jedynie odsłuch (raczej niechętnie).
Co mogę zaoferować? Mogę jak wszyscy znowu naopowiadać pięknych bajek i liczyć, że ktoś uwierzy na słowo. Nie zrobię tego. Ci, którzy mieli ze mną styczność będą wiedzieli, a inni mogą sobie poczytać trochę forum i popytać- to wiosce powinno zależeć na przydatnych graczach, a nie odwrotnie.

Czekam na pw. ^^


NIEAKTUALNE

Temat: [Cieśla] [Leśniczy] Szukam własnego kąta.

Odpowiedzi: 0

07.05.2012, 17:16

Witajcie,

po raz KOLEJNY okazało się, że Polacy są przeklętymi zdrajcami i potrafią wystawić nieprzyjaciołom swoich ludzi, którzy byli dla nich życzliwi i w razie czego pobiegli by im z mieczem na ratunek.

Skoro temat, dotyczy mojej osoby, czyli teoretycznej kandydatki na nowego członka wioski, więc jeśli powiem, co mam Wam wszystkim do powiedzenia:
Jak można być takim kretynem?! Jeśli zdradzisz kogoś nawet na czyjeś zlecenie, to ta druga osoba też Ci nie będzie ufać, bo wie, że potrafisz zdradzić dla kogoś. Dodatkowo- JAK MOŻNA coś takiego zrobić ze względu na zwykłą życzliwość ludzką? Wymordujecie się dla curio? Dla jakichś tandetnych stołów zielarskich albo doniczek na drzewa? To samo mniejszym nakładem pracy można WYHANDLOWAĆ od sąsiadów. Dodatkowo (tak po raz kolejny)- jak wszyscy będą robić to co Wy osły skończone, to właśnie tak to wszystko będzie wyglądało jak na tym zasranym 6 Świecie. Wszyscy się wzajemnie mordują i okradają. I to SWOI!!! Jak Ruscy rajdowali, to ludzie brali najbliższego polskiego sąsiada i ich gromili, a teraz?! Na co komu Ruscy, skoro to właśnie sąsiedzi (i to Ci najbliżsi, bo z tej samej nawet wioski) doprowadzają do rajdów?! Smutne- ciężko to inaczej określić, bo to jest najzwyczajniej smutne. To tyle w tym temacie. Przejdźmy do głównej treści tego tematu:


Poszukuję aktualnie kolejnego miejsca do zamieszkania. Tak- kolejnego. Za każdym razem, gdy dołączyłam do wioski, zostawała ona rajdowana max w przeciągu kolejnych 2 miesięcy (ewentualnie wygasała z braku aktywności ludzi).

Jestem głównie leśniczym i cieślą. Ta praca odpowiada mi najbardziej także dlatego, że online jestem średnio często i średnio długo, a jak wiadomo przy drzewach nie trzeba być non stop.
Teraz będzie trochę bezczelnie i egoistycznie, gdyż jestem poirytowana kolejną utratą wioski oraz moich ukochanych doniczek do rozsadzania drzew właśnie przez zdrajcę.
Wszędzie w rekrutacjach są wymagania, to teraz ja sobie powymagam trochę:

-Po pierwsze i NAJWAŻNIEJSZE: BEZPIECZEŃSTWO. Brick musi być. Nie ma innej opcji. Okolica ma być bezpieczna. Ludzie mają być ZAUFANI. Nie pisz, jeśli na forum się nie udzielasz, bo wtedy na pewno Ci nie zaufam.

-Z racji tego, że moje doniczki do drzew zostały bezczelnie podwędzone i jest to moje główne narzędzie pracy- trzeba mi dostarczyć zestaw 4 doniczek HQ i stół zielarski. Piły i resztę sprzętu już sobie skombinuję, albo już skombinowałam.

-Po trzecie: BEZPIECZEŃSTWO (tak wiem, to już było)- najbardziej odpowiadałoby mi małe gospodarstwo w obrębie VC, ale poza murami miasta i oczywiście z brick wallem. Rozumiem jednak, że to będzie trudne do załatwienia, ale piszę, bo a nuż.


Tyle wymagam, a co oferuję?

-Na pewno nie okaże się, że w mojej piwnicy w środku miasta nagle pojawi się 20 wojów do rozgromienia go.
-Na pewno nie okaże się, że dziwnym trafem wrogowie czają się przy murach akurat wtedy, gdy ktoś wychodzi na zewnątrz.
-Curio mogę zbierać sobie sama i może zostanie jeszcze dla innych- nie ma problemu.
-Jedzenie- mogę polować nawet dla całej wioski- nie ma problemu.
-Dostarczam drewno, gałęzie, liście mulberry, węgiel HQ jeśli tylko jest potrzebne.


Jeśli odpowiada Ci ktoś taki jak ja i uważasz, że Twoja wioska będzie mi odpowiadała- napisz. Weź pod uwagę to, że to w jaki sposób napiszesz również świadczy o tym, na ile Ci zależy i mówi dużo o LSie, a w rezultacie również o wiosce.


Pozdrawiam ciepło wszystkich życzliwych
i zimno tych, którzy potrafią zdradzić tych wyżej.

Honoka

Temat: Leśnictwo dla zielonych :)

Odpowiedzi: 35

28.04.2012, 21:40

Leśnictwo dla zielonych


Witaj szeregowy! Zanim staniesz się prawdziwym leśniczym- obrońcą lasu, stróżem wszystkiego, co hasa po gałęziach, twórcą nowych kompleksów leśnych, lub inaczej zielonym beretem będziesz musiał przejść przez mój trening!!!

Co to jest? Dużo drewna, mało mięsa? Dupa w lesie!
A dużo mięsa, mało drewna? Drzazga w dupie!
Miejmy nadzieję żółtodziobie, że częściej będziesz tym pierwszym!
Koniec żartów, zmykaj na trening! Najpierw dowiesz się, nad czym musisz jeszcze poćwiczyć:

Po pierwsze: farming! Ta umiejętność softcapuje drzewa, więc jeśli jakość Twoich drzew będzie zbliżać się do Twojego farmingu, to znaczy, że czas przypakować.

Po drugie: jako leśniczy jesteś dzieckiem natury. Nie obchodzi Cię wytapianie metalu i wszystko, co związane z brzydkim procesem palenia się! Dlatego właśnie twój pasek nature/industry ma być przesunięty na koniec w stronę nature! Że co?! Że nie chcesz? A chcesz, żeby Twoje drzewa usychały? Przy full industry tylko co 4 drzewo przeżyje, a przy full nature każde, więc nie marudzić, albo ty też długo nie pożyjesz!

Po trzecie: jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, to zainwestuj w lumberjacking


Po czwarte: Troszkę informacji o samych drzewach. Dobrze, żebyś wiedział co można zebrać z jakiego drzewa i w jakich ilościach, oraz gdzie najbardziej lubią konkretne drzewa rosnąć. Wszystko masz w tabelce poniżej:

[Obrazek: 4v3dqg.jpg]

Dobrze żółtodziobie! Jeśli już się nauczyłeś, co kazałam, to migiem do zbrojowni! Za chwilkę dostaniesz odpowiednie wyposażenie:

1. [Obrazek: Treeplanter%27s_Pot.png]  Treeplanter's pot- wielka doniczka do przygotowywania sadzonek drzew. Gdybyś przypadkiem go kiedyś zgubił, będziesz potrzebować umiejętności pottery, gliny, oraz pieca do wypalania (kiln), aby zrobić sobie nowy.

2. [Obrazek: Herbalist_Table.png] Herbalist table- czyli stół zielarski. Młode drzewka, to bardzo delikatne istoty, dlatego właśnie na początku muszą się rozwijać na stole zielarskim, gdzie mają idealne warunki do rozwoju. Gdyby stary stół Ci się znudził, to z pomocą skilla plant lore, oraz odpowiednich materiałów (Block of Wood x4, Board x4, Plant Fibres x8) możesz zrobić sobie lepszy.


Zwarty i gotowy? Świetnie! Czas na ćwiczenia praktyczne! Wykop najpierw trochę ziemi- 4 garście powinny wystarczyć. Łap za wiadro i zasuwaj do jakiegoś źródełka dobrej wody. Mamy? To teraz nasyp ziemi do doniczki, dolej wody i zasadź w niej nasionko dowolnego drzewa. Doskonale, a teraz połóż na stole zielarskim, żeby nasiono mogło wykiełkować. Teraz masz czas, żeby udać się na odpoczynek. Byle krótki!! Drzewko wykiełkuje za niecałe dwie godziny, a jeśli po ośmiu godzinach od wykiełkowania go nie zasadzisz- uschnie! Jeśli zdążyłeś, a wiem, że się obijałeś, bierzesz doniczkę z sadzonką i znajdujesz jej odpowiednie miejsce. NIE! Nie tam, gdzie się podoba, czyli byle gdzie! Drzewko musi mieć dosyć miejsca, aby mogło się rozrosnąć-5x5 kratek, a w środku sadzonka powinno wystarczyć. Każdy obiekt w promieniu dwóch kratek od drzewka, na którym możesz się zatrzymać zatrzyma również rozwój drzewa. Tak więc, znajdujesz takie miejsce i po wzięciu do ręki sadzonki klikasz prawym klawiszem na podłoże i sadzisz. Teraz przy odrobinie szczęścia poczekasz kilka dni, aż drzewko urośnie do konkretnych rozmiarów! Zanim ruszysz dostaniesz jeszcze kilka wskazówek:

1. Na jakość drzewa wpływa następująca formuła: ((qPot + qSoil + qWater + qTable)/4 + qSeed)/2 + {-2, +5}
Oznacza to, ze najważniejsza jest jakość nasionka, co nie znaczy, że masz zaniedbać inne elementy! Ponadto jak już wspominałam- farming softcapuje jakość drzewa.

2. Drzewo rośnie dużo wolniej, gdy nie jest sadzone na swoim rodzimym terenie. Co to oznacza w praktyce? Mieszkasz w lesie iglastym? Sadź iglaki, chyba że chcesz czekać kilka tygodni na gotowe drzewo.

3. Drzewo podczas wzrostu ma szansę na zmianę okolicznej ziemi na ziemię ze swojego rodzimego terenu.

4. Tworzysz małą/wielką szkółkę leśną? Sadź drzewa możliwie ergonomicznie:

===========
=O===O===O=
===========
===O===O===
===========
=O===O===O=
===========

"=" oznacza puste pole, zaś "O" drzewo. Takie ustawienie pozwoli Ci na wydajne sadzenie drzew, a przy ścinaniu ich kłody nie będą spadać na inne drzewa. Tak to wygląda w praktyce:
[Obrazek: 3450785.jpg]

5. Po koszarach krąży plotka, iż zbieranie gałęzi z drzewa, które nie urosło do końca powoduje obniżenie jego maksymalnej jakości- BZDURA! Po zasadzeniu drzewo ma niską jakość i w miarę rośnięcia wzrasta ona do maksymalnego poziomu, gdy drzewo jest największe. Możesz zbierać gałęzie, szyszki i inne rzeczy drzewa gdy rośnie, ale nie będą one najlepszej jakości. Po prostu lepiej poczekać aż drzewo urośnie i otrzymamy najlepsze plony.


Brawo! Od tego momentu możesz nazywać siebie zielonym beretem- leśniczym! Gratuluję! Doniczka w dłoń i do dzieła!

W temacie: Powstająca osada.

Odpowiedzi: 1

23.07.2017, 12:40

Witam!

Nowo powstająca osada szuka wioskowiczów! 

Nie mamy konkretnych wymagań.
Wioska nie jest budowana w sposób zorganizowany, więc jest zupełna dowolność co do zabudowy i wielkości działki.


Zapraszamy serdecznie!  Heart

W temacie: Rekrutacja do elitarnej wioski na Hnh2 !

Odpowiedzi: 19

07.06.2015, 18:33

Nareszcie się coś dzieje w sprawie HnH2. Nie będę się wiele rozpisywać, bo z wieloma osobami miałam przyjemność grać i sami ocenicie czy się załapuję. Jeśli jesteście zainteresowani, dajcie znać.

W temacie: [inne] Czwórka początkujących

Odpowiedzi: 1

22.07.2014, 09:13

Czwórka początkujących graczy (w tym jeden troszkę rozwinięty kowal/górnik) szukają osady. Trójka jest całkowicie zielona (wczoraj zaczęła), ale ma wielki zapał do gry Smile

Poszukujemy wioski, która posiada przynajmniej mur i kopalnię (najlepiej z żelazem).


NIEAKTUALNE

W temacie: Windhaven

Odpowiedzi: 12

17.07.2014, 10:46

Bardzo fajna inicjatywa. Podoba mi się tym bardziej, że ja zawsze byłam przeciwna wszelkiej walce w HnH. Pamiętam, gdy na początku znalazło się kilka osób, które mi też pomagały i było to nieocenione dla początkującego gracza. Chętnie pomogę.

Nazwa... hmm... Mainstay?

W temacie: Kopanie w jaskini

Odpowiedzi: 9

13.06.2013, 15:08

Trzeba mieć podpory :p Bardzo dobrze, że wyeliminowali zygzakowanie, bo ludzie kopali sobie bez podpór i traciły one sens.