Status serwera H&H widoczny tylko dla zalogowanych użytkowników.



  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Outlander



#76
Pora odświeżyć temat i dodać kilka newsów Wink
Jak tam Myzreal idzie z Outlanderem? Big Grin
Sunrise ~ Trade Village



Odpowiedz



#77
Nijak niestety bo stłamosiło mnie życie. Niestety tak to jest z amatorskimi projektami, że czasem trzeba je zarzucić na dłuższy czas.

Ogólnie widzę po komentarzach, że podoba się sam pomysł i założenie gry więc na pewno warto ją zrobić Smile Ale kiedy to nastąpi niestety nie umiem powiedzieć.

[ Dodano: 17 Sie 2013 02:25 ]
Przez ostatnie 2 tygodnie udało mi się napisać od podstaw lepszy generator terenu niż do tej pory.

Być może znajdzie się on jako opensource na githubie jeśli ktoś będzie chciał pogenerować sobie teren ale najpierw musiałbym zrobić do niego jakiś interfejs użyszkodnika Smile

[Obrazek: DXVU5Ng.png]



Odpowiedz



#78
W razie, jakbyś potrzebował jakiejś pomocy mogę udzielać rad - na co dzień siedzę w LWJGL, a sądząc po screenach właśnie w nim piszesz klienta. Wink

Przykładowy projekt: http://forum.wurmonline.com/index.php?/t...d-planner/
Devblog: http://mac70-dev.tumblr.com/



Odpowiedz



#79
W LWJGL to ja się bawiłem z 5 lat temu. Od razu mogę go odradzić. Nie ma sensu po raz kolejny wynajdować koła, skoro dostępnych jest wiele silników wyższego poziomu w których można komfortowo programować. Pisanie własnego jest fajne, daje dużo satysfakcji i można się z tego dużo nauczyć ale żaden sensowny projekt jednoosobowy nigdy w tym nie wypali.

Używałem wcześniej Slick ale był kijowy więc aktualnie buduję na LibGDX.



Odpowiedz



#80
Z drugiej strony, znam sporo gier w LWJGL i JOGL (przeważnie jedno lub dwuosobowych), które odniosły duży sukces, a ciężko mi wymienić tytuł choćby jednej gry zrobionej w Slick/LibGDX. Wink

Naturalnie nie mówię, że na przykład LibGDX jest gorszy od niskopoziomowej biblioteki - to głównie kwestia gustu, czasu, posiadanych umiejętności i wymaganej wydajności.

Btw, słyszałeś o KryoNet? Świetna biblioteka do usieciowienia, powinna się sprawdzić w grze MMO. Smile



Odpowiedz



#81
No tak, są gry powstałe w LWJGL, choćby Minecraft. Wymagają jednak bardzo rozległej wiedzy matematycznej żeby odpowiednio zoptymalizować silnik, jeśli mają to być duże gry. Jak choćby w minecrafcie - wszystkie bloki muszą być przeliczane i formowane w jeden mesh na bieżąco i dynamicznie inaczej gra jest po prostu za słabo zoptymalizowana żeby była grywalna - 600mb ramu zeżarte na jeden chunk nie przejdzie :p Pisałem kiedyś gierkę bezpośrednio w LWJGL ale właśnie na tym aspekcie napotkałem ścianę - optymalizacja. Proste rundy i proste mechanizmy - spoko, ale jak chciałem zrobić coś większego to było ciężko.

LibGDX jest stosunkowo nowe więc nie ma zbyt wielu gier. Slick z kolei jest stary i dyskontynuowany.

KryoNet wygląda spoko, być może go wypróbuję jeśli mój własny system pakietów nie przejdzie prób obciążeniowych. Póki co sprawuje się bezbłędnie.



Odpowiedz



#82
Mówiąc szczerze w optymalizacji silnika graficznego zdecydowanie ważniejsza od wiedzy matematycznej jest dobra znajomość API graficznego, a RAM - OOP i specyfika platformy/języka - nawet pisząc programy w 3d mało kiedy stosuję matematykę bardziej skomplikowaną niż macierze (wbrew pozorom bardzo proste do zrozumienia i stosowania), a i tak nie stanowi to nawet 10% czasu spędzonego nad kodem silnika graficznego. Big Grin

Odnośnie Minecraftowego przeliczania bloków - to jest właśnie idealny przykład na sytuację, w której matematyka w ogóle nie jest wykorzystana. Formowanie bloków w jeden mesh to przede wszystkim sprawdzanie, co znajduje się dookoła i odpowiednia tego interpretacja (przykładowo "jeśli pode mną jest inny blok, dolna ściana nie ma być wyświetlana"). Z tego, co wiem mod Optifine optymalizuje to jeszcze bardziej, ale w "standardowym" Minecrafcie na pewno jest stosowana opisana wyżej metoda.

Tak z ciekawości, kiedy można się spodziewać pierwszej możliwości "wejścia" do gry?



Odpowiedz



#83
Takie proste bajery to wiadomo, schody zaczynają się przy tematach takich jak teselacja (http://pl.wikipedia.org/wiki/Teselacja, zaawansowany culling, raycasting i symulacja bytów.

Wejście do gry, pewnie jak będzie coś ciekawego do roboty w niej. Na razie można tylko łazić i zwiedzać teren :p



Odpowiedz



#84
Przepraszam, że robię odkop, ale czy coś wiadomo nowego?



Odpowiedz



Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości